یکی از مسائل مهم وقابل توجه،رعایت مقررات بهداشتی در سفر است تا ما در هنگام و بعد سفر دچار دغدغه ذهنی نشویم و از سفر خود لذت کامل را ببریم.

هدف از  مقررات بهداشتی کمک به جامعه بین المللی در ارتباط با پیشگیری و پاسخ به خطرات حاد بهداشت عمومی است که دارای پتانسیل گسترش از طریق مرزها و تهدید مردم سراسرجهان می باشد .در دنیای کنونی بیماریهای واگیردار از طریق مسافرت و تجارت بین المللی می توانند گسترش یابند . بحران سلامت در یک کشور می تواند معیشت و اقتصاد را در بسیاری از نقاط جهان تحت تاثیر قرار دهد .

بیماری های با اهمیت بین‌المللی که از مرز کشورها عبور می کنند و در سطح وسیع گسترش می یابند، بیماری های عفونی و واگیردار و یا بیماری هایی ناشی از نشت مواد شیمیایی هستند. به منظور آمادگی کامل برای مقابله با این بیماری ها، از سال ۲۰۰۷ مقررات جدید بهداشتی در کشورهای جهان تدوین شد.

موادغذایی، آرایشی و بهداشتی از عوامل انتقال بیماری ها هستند و ورود و خروج آن‌ها از مرزهای کشور باید کنترل شود. موادغذایی باید برای ورود و خروج از مرز کشور از فیلترهای استاندارد عبور کند که برای تحقق این امر نیازمند ایجاد آزمایشگاه‌های موادغذایی در مناطق مرزی هستیم.

در بعضی کشورها از مسافرانی که از نقاط معینی از دنیا قصد سفر می‌کنند، کارت مخصوص بهداشت و واکسیناسیون خواسته می‌شود.

همچنین قبل از ورود به بعضی مقصدها، باید نسبت به تزریق برخی واکسن‌ها اقدام کرد.

بهتر است قبل از تهیه‌  مقدمات سفر و خرید بلیط، مقررات کشور مقصد را بررسی و نسبت به انجام کارهای لازم اقدام کرد. این مقررات شامل حیوانات زنده و گیاهان نیز می‌شود و اگر هنگام سفر، حیوان زنده یا گیاهی نیز همراه شما باشد، بهتر است از مقررات مربوط به همراه داشتن آن‌ها، مطلع باشید.

 

مقررات بهداشتی در سفر

مسافران بیماری که مشمول یکی از گروه‌های زیر می‌شوند، باید قبل از خرید بلیط، فرم پزشکی خود را تکمیل کرده و بعد از تایید پزشک معالج شان، آن را به واحد پزشکی شرکت هواپیمایی مورد نظر ارائه کنند:

-بیماری‌های خونی

-بیماری‌های قلبی و عروقی

-بیماران مبتلا به سکته‌ی قلبی تحت درمان

-بیماران تحت درمان بعد از عمل جراحی

-هر نوع شکستگی استخوان

-بیماری‌های ریوی از قبیل آسم (تنگی نفس) و غیره

-بیماری‌های عفونی (مانند سینوزیت حاد) و یا واگیردار (مانند سرخک)

-بیماری‌های اعصاب (مانند صرع)

-بیماری‌های مغزی و پاراپلژی

-سوختگی و عفونت‌های ناشی از آن

-بیمارانی که به تشخیص پزشک معالج خود، احتیاج به اکسیژن مصنوعی و همراه (پرستار یا پزشک) داشته باشند.

خانم‌های باردار

مسافرت‌های کوتاه‌مدت و داخلی برای خانم‌های باردار، به شرط ارائه‌ی گواهی پزشک و تعیین تاریخ تقریبی وضع حمل، تا ۳۲ هفتگی مجاز است. در مسافرت‌های طولانی و بین‌المللی، گواهی پزشکی بدون اشکال بودن پرواز مسافر باید قبل از پرواز به تایید قسمت پزشکی شرکت هواپیمایی مربوطه برسد.

مقررات بهداشتی در سفر

پیامهای بهداشتی در سفر

۱. از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و ترجیحاً از آب بسته بندی شده برای آشامیدن استفاده نمایید.

۲. قبل از استفاده از آب آشامیدنی در پارک ها، تفریحگاه ها و کنار جاده ها به تابلوی هشدار دهنده آن دقت نمایید.

۳. از یخ های بهداشتی در زمان سفر استفاده نموده و از مصرف یخ فله ای خودداری نمایید.

۴. از خوردن غذا و آشامیدنی ها در رستوران ها و مراکز عرضه مواد غذایی که موازین بهداشتی را رعایت نمی کنند، خودداری نمایید.

۵. از رستوران ها و مراکز عرضه مواد غذایی که اصول بهداشتی را رعایت می نمایند و پرسنل آن دارای کارت بهداشت معتبر هستند، استفاده نمایید .

۶. به منظور حفظ محیط زیست، به هنگام مسافرت زباله های تولیدی را در کیسه های مخصوص، جمع آوری و در محل های مناسب دفع نمایید.

۷. همه مواد غذایی و آشامیدنی مورد استفاده اعم از بسته بندی یا غیر بسته بندی شده باید از منابع معتبر و مجاز تهیه گردد.

۸. همه مواد غذایی و آشامیدنی بسته بندی شده باید دارای برچسب مشخصات در بردارنده جمله نام و نشانی واحد تولیدی، شماره شناسه، نام تجاری، تاریخ تولید و انقضاء و مجوزهای لازم باشد.

۹. قبل از صرف غذا و همچنین بعد از توالت، دست‌ها کاملا شسته شوند.

۱۰. غذاهای پخته شده را بیش از ۲ ساعت در دمای محیط نگهداری نکنید.

۱۱. برای مصرف مواد مجدد غذایی که قبلاً پخته شده، آن را بصورت کامل داغ کنید .

۱۲. غذاهای پخته شده را بیش از یک بار گرم نکنید .

۱۳. مواد غذایی را در طول مدت سفر تا قبل از مصرف سرد نگه دارید,می توانید برای انتقال غذا از محل تهیه به محلی دیگر از یک یخدان ( حاوی یخ ) استفاده کنید .

۱۴ میوه جات و سبزی جات را بخوبی شسته و سالم سازی نمایید.

۱۵. در هنگام مصرف سبزی و سالاد در رستوران ها از روند سالم سازی آن اطمینان کسب کنید و در غیر این صورت از محصولات دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت استفاده نمایید .

۱۶. محصولات گوشتی مثل گوشت و مرغ و همبرگر را بطور کامل بپزید به طوری که حرارت کافی به همه قسمت های آن برسد .

۱۷. از مصرف نوشیدنی های گرم در لیوان های یکبار مصرف و شفاف ( بی رنگ ) خودداری کنید.

۱۸. در صورت استفاده از غذاهای کنسرو شده پس از اطمینان از تاریخ مصرف آن و دارا بودن مجوز وزارت بهداشت ، ابتدا آن را به مدت ۲۰ دقیقه جوشانده و سپس مصرف نمایید.

۱۹. از خرید ومصرف گوشت دام هایی که به صورت غیر مجاز کشتار شده اند مانند گوشت های قطعه شده فاقد مشخصات،گوشت چرخ کرده آماده و لاشه های فاقد مهر کشتارگاه جدا خودداری نمایید.

۲۰. گوشت و مرغ و ماهی را از فروشگاه های دارای مجوز دامپزشکی خریداری نمایید.

 

راگا سیر ازمبدا تا مقصد همراه شماست.